Autoškola

Motto:
Naučím vás vidět a vědět víc, než vidí a vědí ti ostatní.
Roman Freith


Vítejte na stránkách naší autoškoly. Na této stránce vás seznámíme se vším, co tato autoškola nabízí:

 • Provádíme výuku a výcvik prvožadatelů pro řidičské oprávnění skupiny B (osobní automobil) na vozidlech s manuální i s automatickou převodovkou.
 • Nabízíme rozšíření držitelům řidičského průkazu o řidičské oprávnění skupiny B
 • Kondiční jízdy pro držitele řidičského oprávnění skupiny B
 • Připravujeme řidiče na přezkoušení z odborné způsobilosti k vrácení řidičského oprávnění skupiny B z důvodu ztráty řidičského průkazu:
  1) v důsledku vybodování
  2) po sankci nebo trestu zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel
  3) ze zdravotních důvodů  

Nabízíme:  

 • zahájení výuky co nejdříve od podání žádosti
 • vozidla s automatickou i manuální převodovkou
 • kurzy autoškoly i v angličtině
 • více než dvacetiletou praxi s výukou autoškoly v Jihlavě
 • intenzivní výuku založenou na progresivních metodách výuky a vzájemné spolupráci
 • výhodné cenové balíčkyMožnost výcviku na vozidle s automatickou převodovkou

Pro žadatele, kteří mají obavu z řízení vozidla s manuální převodovkou, jsme připravili výuku a výcvik na vozidle s automatickou převodovkou. Vozidlo s „automatem“ je vhodné především do městského provozu, kdy řidič musí více sledovat provoz v okolí vozidla, řešit složité dopravní situace a k tomu ještě volit jednotlivé rychlostní stupně. Respektujeme, že ne každý má zájem řešit již překonané ovládání spojky a manuální převodovky, a proto by neměl být připraven o možnost samostatně řídit. Při řízení vozidla s automatickou převodovkou odpadá starost co, jak a kdy zařadit. Nezkušení řidiči tak díky automatu získají potřebnou jistotu v řízení vozidla a automat jim pomůže pozorněji sledovat situaci v silničním provozu.


Základem bezpečné a plynulé jízdy je především schopnost vidět a vědět. Naučím vás vidět a vědět víc, než vidí a vědí ti kolem vás. Bez aktivní spolupráce vám ale nepomůže sebelepší autoškola. Je potřeba si uvědomit, že po ukončení výcviku a úspěšném zvládnutí závěrečné zkoušky už na vás nikdo nebude dávat pozor a ani za vás nikdo nic nevyřeší. Při řízení je proto potřeba být vždy o krok před ostatními. Dobrým řidičem se totiž nestanete tím, že sami nebudete chybovat. Dobrým řidičem se stanete teprve v okamžiku, kdy správným úsudkem předejdete krizové situaci vzniklé chybou někoho jiného. Není totiž podstatné co uděláte při výcviku nebo při závěrečné zkoušce, ale to, co budete dělat potom.
Roman Freith, instruktor výuky a výcviku